Мощната игра на Кенъкс осуети предложението за завръщане на Лийфс
Global News | 2024-01-21 | 05:00:06

ВАНКУВЪР – Голове за силна игра в третия период на J.T. Милър и Елиас Петерсон помогнаха на Ванкувър Кенъкс да победят Торонто Мейпъл Лийфс с 6-4 в събота.

Конър Гарланд и Нилс Хогландер отбелязаха по два гола за Кенъкс (31-11-4), които допуснаха 3-0 преднина в първия период, за да се измъкне, преди да се прегрупира.

Уилям Ниландър вкара два пъти за Мейпъл Лийфс, включително своя гол 200 в кариерата, докато Джейк Маккейб и Мич Марнър имаха по един за Торонто (22-14-8) .

Тачър Демко спря 44 от 48. Мартин Джоунс направи 15 спасявания.

Милър наруши равенството 4-4 в третото, обръщайки удар на Куин Хюз от точката покрай Джоунс. Хюз завърши мача с три асистенции.

Петерсон добави застрахователен гол 3 1/2 минути по-късно, плъзгайки пас от Милър, за да направи 6-4.

Победителят дойде малко след Марнър се възползва от небрежен пас от Петерсон към Брок Бозер, за да се освободи и да вкара гол с ръка на къси играчи, изравнителен гол на Демко, за да направи 4-4 в 3:13 на третия.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Изправени пред пасив от 3-0 след първия, Лийфс се върнаха през втория период, отбелязвайки три гола – два от Ниландър – за по-малко от четири минути.

Ниландър откри резултата за Торонто безобидно изглеждащ удар, преодолявайки горния ъгъл на Демко.

Маккейб добави секунда, след като наклони далечен удар от точката на Марнър, преди Ниландер да добави втория си удар в мача, като отново победи Демко в ръкавицата.

Но Гарланд добави своята втора игра в мача с една минута до края на периода, погребвайки собствения си отскок от защитник на Лийфс.

Хогландер откри резултата, след като реализира отскочил удар от Лафърти покрай закъсал Джоунс в 3:06.

Той вкара втория си удар малко по-малко от три минути по-късно, избирайки да стреля в горния ъгъл от страната на стика на Джоунс, вместо да подаде обратно към точката.

Третият дойде след подобно повреда пред мрежата на Лийфс, като Теди Блугър избра да пусне пас обратно към Гарланд, който намери път покрай Джоунс.

Най-добрият шанс на Лийфс дойде, когато Тайлър Бертуци се озова сам пред Демко, но пазачът на мрежата на Кенъкс спаси първоначалния удар с отскочилата топка, изчистена от Хюз.